Dohoda o sjednání zkušební doby

Kdy vzor použít?

Tento vzor použijete v případě, že potřebujete sjednat zkušební dobu k pracovnímu poměru, a to v případě, že pracovní smlouva už je uzavřena bez takového ustanovení.

Související informace

  • Zkušební doba nesmí být delší než 3 měsíce (6 měsíců u vedoucích zaměstnanců).
  • Zkušební dobu lze dohodnout nejpozději v den, který je označen v pracovní smlouvě jako den nástupu do práce (nebo den jmenování u vedoucích zaměstnanců).
  • Zkušební dobu není možné dodatečně prodlužovat
  • Zkušební doba se prodlužuje jenom v případě celodenních překážek v práci, pro které zaměstnanec práci v průběhu zkušební doby vykonává a o dobu celodenní dovolené.
  • Zkušební doba nesmí být delší než polovina sjednané doby trvání pracovního poměru.
  • Zkušební doba musí být sjednána písemně.
  • Zkušební dobu lze sjednat také přímo v pracovní smlouvě.

Podobné a související typy dokumentů:

Stáhněte si vzorový dokument
Dokument s koncovkou .docx doporučujeme editovat v MS Word. Soubor .pdf nelze upravovat bez vhodného editoru.
Upravte si dokument podle potřeby
Části dokumentu určené k editaci jsou v hranatých závorkách a jsou podbarveny žlutě. Můžete samozřejmě upravovat libovolnou část dokumentu a přizpůsobit jej tak konkrétnímu účelu použití.
Nejste si jistí?
Pokud si s nějakou úpravou nejste jisti nebo nevíte, jestli jste zvolili správný typ dokumentu, obraťte se na odborníka.

Tento dokument – dohoda o sjednání zkušební doby – je zdarma ke stažení. Můžete jej použít jak pro soukromý, tak pro pracovní účel. Šíření dokumentu, jakož i odkazu na celou volně dostupnou databázi smluvních vzorů a dalších právních dokumentů, je vítáno. V případě, že v daném dokumentu naleznete chybu a chcete se s námi o toto zjištění podělit, kontaktujte nás.

Dostupný formát: .docx, .pdf

Status: zdarma ke stažení

Typ dokumentu: smlouva

Počet stran: 1

Datum aktualizace: 2.1.2020

Upozornění

leegl.cz umožňuje uživatelům přístup k právním vzorům smluv, jednostranných dokumentů a souvisejícím informacím. Prostřednictvím této platformy nejsou poskytovány právní služby ve smyslu příslušných právních předpisů, a není ani možné jejich poskytování prostřednictvím této platformy sjednat. V případě, že zde naleznete právní informaci nebo názor, mějte na paměti, že se nejedná o právně závazný výklad právních předpisů.

Napište nám

Nalezli jste na webových stránkách nebo v některém z volně dostupných dokumentů chybu? Chybí vám v nabídce nějaký vzorový dokument, který potřebujete? Neváhejte nás kontaktovat.

Jdeme s dobou

Podmínky používání webu