Kupní smlouva pro převod bytu

Kdy vzor použít?

Vzorový dokument – kupní smlouva pro převod bytu – použijete v případě, že chcete na jinou osobu převést vlastnické právo k vaší bytové jednotce, a to za úplatu. Pro bezúplatný převod využijete darovací smlouvu. Pro převod nemovitosti výměnou za jinou nemovitost (třeba i s doplatkem) využijete směnnou smlouvu.

Související informace

Ve vzorovém dokumentu je jako způsob úhrady kupní ceny použita notářská úschova. Můžete samozřejmě použít jiné typy úschov nebo nepoužívat úschovu vůbec a jako způsob platby využít přímou platbu kupujícího prodávajícímu. 

Doporučení:

  • V případě hotovostních plateb pamatujte na zákonný limit, když poskytovatel platby nesmí v hotovosti zaplatit více než 270.000,- Kč. Pro částky přesahující 270.000,- Kč použijte bezhotovostní převod.
  • Pokud jste kupující, ověřte si, zda kupujete nemovitost od skutečného vlastníka.

Další platební způsoby:

Stáhněte si vzorový dokument
Dokument s koncovkou .docx doporučujeme editovat v MS Word. Soubor .pdf nelze upravovat bez vhodného editoru.
Upravte si dokument podle potřeby
Části dokumentu určené k editaci jsou v hranatých závorkách a jsou podbarveny žlutě. Můžete samozřejmě upravovat libovolnou část dokumentu a přizpůsobit jej tak konkrétnímu účelu použití.
Nejste si jistí?
Pokud si s nějakou úpravou nejste jisti nebo nevíte, jestli jste zvolili správný typ dokumentu, obraťte se na odborníka.

Tento dokument – kupní smlouva pro převod bytu – je zdarma ke stažení. Můžete jej použít jak pro soukromý, tak pro pracovní účel. Šíření dokumentu, jakož i odkazu na celou volně dostupnou databázi smluvních vzorů a dalších právních dokumentů, je vítáno. V případě, že v daném dokumentu naleznete chybu a chcete se s námi o toto zjištění podělit, kontaktujte nás.

Dostupný formát: .docx, .pdf

Status: zdarma ke stažení

Typ dokumentu: smlouva

Počet stran: 4

Datum aktualizace: 4.2.2020

Upozornění

leegl.cz umožňuje uživatelům přístup k právním vzorům smluv, jednostranných dokumentů a souvisejícím informacím. Prostřednictvím této platformy nejsou poskytovány právní služby ve smyslu příslušných právních předpisů, a není ani možné jejich poskytování prostřednictvím této platformy sjednat. V případě, že zde naleznete právní informaci nebo názor, mějte na paměti, že se nejedná o právně závazný výklad právních předpisů.

Napište nám

Nalezli jste na webových stránkách nebo v některém z volně dostupných dokumentů chybu? Chybí vám v nabídce nějaký vzorový dokument, který potřebujete? Neváhejte nás kontaktovat.

Jdeme s dobou

Podmínky používání webu