Dohoda o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí

Kdy vzor použít?

Tento vzor použijete pro případ, že jako zaměstnavatel svěřujete zaměstnancům věci potřebné pro výkon jejich práce. Jestliže hodnota takové věci přesahuje hodnotu 50.000,- Kč nesmí být zaměstnanci svěřena jinak než na základě dohody o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí.

Související informace

  • Dohoda musí být uzavřena písemně.

  • Nemůže ji uzavřít zaměstnanec mladší 18 let.

  • Zaměstnavatel je povinen vytvořit zaměstnanci podmínky k zajištění ochrany svěřených věcí proti jejich ztrátě. Pokud toto zaměstnavatel nesplní, může zaměstnanec od dohody odstoupit. Odstoupení musí být písemné.

Stáhněte si vzorový dokument
Dokument s koncovkou .docx doporučujeme editovat v MS Word. Soubor .pdf nelze upravovat bez vhodného editoru.
Upravte si dokument podle potřeby
Části dokumentu určené k editaci jsou v hranatých závorkách a jsou podbarveny žlutě. Můžete samozřejmě upravovat libovolnou část dokumentu a přizpůsobit jej tak konkrétnímu účelu použití.
Nejste si jistí?
Pokud si s nějakou úpravou nejste jisti nebo nevíte, jestli jste zvolili správný typ dokumentu, obraťte se na odborníka.

Tento dokument – dohoda o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí – je zdarma ke stažení. Můžete jej použít jak pro soukromý, tak pro pracovní účel. Šíření dokumentu, jakož i odkazu na celou volně dostupnou databázi smluvních vzorů a dalších právních dokumentů, je vítáno. V případě, že v daném dokumentu naleznete chybu a chcete se s námi o toto zjištění podělit, kontaktujte nás.

Dostupný formát: .docx, .pdf

Status: zdarma ke stažení

Typ dokumentu: smlouva

Počet stran: 2

Datum aktualizace: 3.1.2020

Upozornění

leegl.cz umožňuje uživatelům přístup k právním vzorům smluv, jednostranných dokumentů a souvisejícím informacím. Prostřednictvím této platformy nejsou poskytovány právní služby ve smyslu příslušných právních předpisů, a není ani možné jejich poskytování prostřednictvím této platformy sjednat. V případě, že zde naleznete právní informaci nebo názor, mějte na paměti, že se nejedná o právně závazný výklad právních předpisů.

Napište nám

Nalezli jste na webových stránkách nebo v některém z volně dostupných dokumentů chybu? Chybí vám v nabídce nějaký vzorový dokument, který potřebujete? Neváhejte nás kontaktovat.

Jdeme s dobou

Podmínky používání webu