Dohoda o odpovědnosti za svěřené hodnoty

Kdy vzor použít?

Tento vzor použijete pro případ, že jako zaměstnavatel svěřujete zaměstnancům hodnoty (hotovost, ceniny, zboží, zásoby materiálu apod.), a to v souvislosti s výkonem jejich práce. 

Související informace

  • Dohoda musí být uzavřena písemně.

  • Nemůže ji uzavřít zaměstnanec mladší 18 let.

  • Zaměstnavatel je povinen vytvořit zaměstnanci pracovní podmínky, které nebudou ztěžovat zaměstnancovu povinnost zajistit řádnou péči o svěřené hodnoty. Pokud toto zaměstnavatel nesplní, může zaměstnanec od dohody odstoupit. Odstoupení musí být písemné.

Stáhněte si vzorový dokument
Dokument s koncovkou .docx doporučujeme editovat v MS Word. Soubor .pdf nelze upravovat bez vhodného editoru.
Upravte si dokument podle potřeby
Části dokumentu určené k editaci jsou v hranatých závorkách a jsou podbarveny žlutě. Můžete samozřejmě upravovat libovolnou část dokumentu a přizpůsobit jej tak konkrétnímu účelu použití.
Nejste si jistí?
Pokud si s nějakou úpravou nejste jisti nebo nevíte, jestli jste zvolili správný typ dokumentu, obraťte se na odborníka.

Tento dokument – dohoda o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí – je zdarma ke stažení. Můžete jej použít jak pro soukromý, tak pro pracovní účel. Šíření dokumentu, jakož i odkazu na celou volně dostupnou databázi smluvních vzorů a dalších právních dokumentů, je vítáno. V případě, že v daném dokumentu naleznete chybu a chcete se s námi o toto zjištění podělit, kontaktujte nás.

Dostupný formát: .docx

Status: zdarma ke stažení

Typ dokumentu: smlouva

Počet stran: 2

Datum aktualizace: 6.1.2020

Upozornění

leegl.cz umožňuje uživatelům přístup k právním vzorům smluv, jednostranných dokumentů a souvisejícím informacím. Prostřednictvím této platformy nejsou poskytovány právní služby ve smyslu příslušných právních předpisů, a není ani možné jejich poskytování prostřednictvím této platformy sjednat. V případě, že zde naleznete právní informaci nebo názor, mějte na paměti, že se nejedná o právně závazný výklad právních předpisů.

Napište nám

Nalezli jste na webových stránkách nebo v některém z volně dostupných dokumentů chybu? Chybí vám v nabídce nějaký vzorový dokument, který potřebujete? Neváhejte nás kontaktovat.

Jdeme s dobou

Podmínky používání webu